A wszystko zaczyna się od decyzji. Part 4: wykonawca

No i nadszedł ten moment, żeby napisać kilka zdań o bohaterze w Waszym domu, zwanym pieszczotliwe „panem Heniem”, „panem Stasiem”, tudzież „panem Zdzisiem”. Z żalem muszę przyznać, że nigdy nie spotkałam się ani w praktyce, ani w teorii, by remont łazienki robiła kobieta – stąd wyłącznie męskie imiona. Ale jeśli znacie choć jedną panią glazurniczkę, hydrauliczkę czy specjalistkę od elektryki –  z chęcią poświęcę jej oddzielny tekst na blogu!

Wybór wykonawcy to kolejna ważna, o ile nie najważniejsza, decyzja do podjęcia. Właściwie to wykonawca dyktuje termin rozpoczęcia remontu i ma bezpośredni wpływ na czas trwania i zakończenie bałaganu. To właśnie ten człowiek doprowadzi Wam do ruiny kawałek życiowej przestrzeni, by potem wskrzesić ją na nowo jak feniksa z popiołów. Kim będzie i skąd go weźmiecie – to całkiem ważna decyzja dla zdrowia psychicznego, stanu konta i perspektywy kolejnego remontu wymuszonego usterkami.

Jeśli remontujecie się w kompletnie nowym miejscu, wśród obcych osób – można pokusić się o przejrzenie tablic ogłoszeniowych w marketach budowlanych. Tam sporo jest zachęt do współpracy. Jest to jednak jakieś ryzyko, ale czasem trzeba je w życiu podjąć.

Już znacznie mniej ryzykownym pomysłem jest Spacer Po Łazienkach , czyli bardzo przyjemne podejrzenie łazienek u znajomych i znajomych znajomych. Szukając wykonawcy z polecenia trzeba pooglądać jakość wykonania, zajrzeć w kątki i kąteczki. Warto też zapytać czy wykonawca był godny zaufania (czy zostawał w domu sam), jak bardzo bałaganił w trakcie pracy, czy był punktualny. Jeśli umówicie się z kimś i już na pierwsze spotkanie się spóźni bez uprzedzenia – spodziewać się trzeba, że cały Wasz remont będzie spóźniony. Zapytałabym jeszcze czy palił papierosy, ile i gdzie. W domu, w którym nie mieszkają palacze mogą denerwować wszędzie porozrzucane pety i zapach wypalonego tytoniu. Chyba kolejny raz powtórzę – jak inni się z „panem Stasiem” dogadali, jest szansa, że i Wy się dogadacie.

Gdy poszukujecie fachowca z udokumentowanym doświadczeniem i przygotowaniem technicznym mogę Wam polecić bardzo fajna stronę ATLAS FACHOWCA. Znajdziecie tam osoby o dużej wiedzy o produktach oraz technologii prac budowlanych – fachowców podlegających certyfikacji firmy Atlas. Tam są ludzie, co do których macie pewność, że się szkolą. Wyszukiwarka pozwala znaleźć kogoś z Waszego regionu czy miasta, a przy odrobinie szczęścia – człowieka z referencjami i dostępem do zdjęć z wykonanych przez niego remontów.

Jeżeli korzystacie z usług projektantki czy projektanta – warto ich zapytać o wykonawcę. Tacy ludzie często pracują w teamach, doskonale się znają, rozumieją i z pełną odpowiedzialnością zrealizują projekt zaplanowany przez Was.

Najtańszą opcją jest fakt posiadania osobistego bohatera domu, potwierdzony np. aktem małżeństwa, ale czy najlepszą…