Nowatorska inicjatywa zgierskiego samorządu.

Programów telewizyjnych o tym, jak wyremontowano dom czy mieszkanie rodzinom w trudnej sytuacji było w telewizji już kilka. Ale jeszcze nikt dotąd nie podjął się takiej inicjatywy na poziomie samorządu miasta czy gminy, oddolnie, bez telewizyjnego show. Do teraz.

Chyba mogę się już pochwalić, że nasz blog został zaproszony do współpracy przy unikatowym na skalę ogólnopolską programie samorządowym „Pomaganie przez remontowanie”. Program będzie realizowany w moim rodzinnym mieście Zgierzu i ma na celu wesprzeć rodziny w trudnej sytuacji finansowej. Dzięki zaangażowaniu prezydenta, merytorycznych pracowników urzędu i jednostek miejskich, ale przede wszystkim kilkunastu firm i marek podjęte zostanie wyzwanie wyremontowania kilku mieszkań, często w bardzo złym stanie i o małym metrażu. Lejdi in de Remont będzie towarzyszyła tej wspaniałej inicjatywie.

Miałam okazję poznać już dwie rodziny, którym postanowiono pomóc i tym bardziej jestem przekonana o szczególności tego przedsięwzięcia. Chciałabym, abyście również Wy poznali i poznały ich historie, ale przede wszystkim towarzyszyli radości  z tych remontów.

Nie trudno się domyśleć, że do współpracy namawiać mnie nikt nie musiał. Zatem już wkrótce będziecie mieli okazję śledzić postępy zgierskiego „Pomagania przez remontowanie” na blogu. Pracę rozpoczęli już projektanci wnętrz, a lada dzień pojawi się na Facebooku strona projektu. Bądźcie na bieżąco i trzymajcie kciuki, żeby przynajmniej dwie rodziny mogły zasiąść do wigilijnych stołów w odnowionych wnętrzach swoich skromnych mieszkań.