Maj, kwiaty i wino…czyli pomysł na kwietnik DIY.

Majówka sprzyja nie tylko remontom, ale i dekoracjom, które są ostatnią przecież fazą remontowej wojny domowej…Niezależnie czy jesteście przed, w trakcie czy tuż po remoncie, po miesiącach siedzenia w czterech ścianach czas zabrać się za porządki i dekoracje balkonów, tarasów i ogródków.

A ponieważ to majówka i czas relaksu polecamy lekkie i przyjemne prace DIY na rzecz ukwiecenia ogrodu. Jednak, żeby nie było tak banalnie proponujemy zamiast gotowych skrzynek kwiatowych wykorzystać takie po winie. Wszak majówka, zwłaszcza tak piękna jak w tym roku, sprzyja grillowaniu, które jest naszym sportem narodowym (oczywiście zaraz po skokach narciarskich i piłce nożnej -no dobra poniosło nas😉). A czemu sprzyja grillowanie to już nie trzeba mówić nikomu…

Zatem zamiast puszek chmielowych proponujemy w tym roku przerzucić się na butelki, bo to za ich sprawą możemy wejść w posiadanie klimatycznych drewnianych skrzynek, którym damy drugie albo i nawet trzecie życie. Np. w Lidlu przy zakupie kilku win i sprzyjającym nastroju obsługi (oba warunki absolutnie niezbędne do realizacji misji) można wejść w posiadanie skrzynek z herbem winiarni.

W kilku krokach jak stworzyć oryginalne rabaty:

  1. Wyprawa do sklepu na L. lub innego „winnego”
  2. Wybór trunków pod kątem preferencji smakowych i herbu na skrzynce.
  3. Miły uśmiech przy kasie-must have-jak mawiają Słowianie.
  4. Zabezpieczenie drewnianych skrzynek preparatem przeciw pleśniom i grzybom.
  5. Malowanie lakierem bezbarwnym.
  6. Wizyta w ogrodniczym i zakup ziemi oraz kwiatów.
  7. Wyłożenie skrzynek folią-polecamy pójść za hasłem Bierdy-o wielokrotnym wykorzystaniu foliówek-dobra, dobra, niby wszyscy są eko, ale każdemu zdarzyło się zapomnieć torby na zakupy. A skoro jednak nie wracaliście do domu w ramach kary z bananami i bułkami pod pachą, żonglując na miarę początkującego cyrkowca, tylko zgrzeszyliście nową jeszcze „pachnącą plastikiem” foliówką, macie szansę odkupić winy.
  8. A teraz już tylko ziemia i kwiatki. Choć brzmi jak koniec (koniec wszystkiego) tak naprawdę to dopiero początek.
  9. Czynności punktów 1-8 należy powtórzyć do osiągnięcia zadowalającej liczby kwietników.

 

Resztę widać na zdjęciach…Powodzenia. Niech Wam się mai przez cały sezon.

Acha pozostaje jeszcze pytanie: Co z tym winem ze skrzynek…? Od czego są przyjaciele?!…Jakby nie dali rady, piszcie na kontakt@lejdiinderemont.pl Pomożemy😊